Zde naleznete detaily k cenám kroužků a níže krátké popisky ke kroužkům od lektorů.

Kroužky probíhají na našich pobočkách v Letňanech (Třinecká 650, v 1. patře budovy) a ve Vysočanech (Nemocniční 781/14). Vedou je odborníci a nadšenci našeho Spolku Darwin.
Ceny kroužků za pololetí se skládají:
  • u Mladý Chovatel a Mladý přírodovědec z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku do fondu krmiva 600 Kč + příspěvku do fondu veterinární péče 150 Kč. Spolu tedy činí 2000 Kč
  • u Mladý Zoolog z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku do fondu krmiva 750 Kč + příspěvku do fondu veterinární péče 500 Kč (tyto kroužky mají za úkol se starat o pravidelné zdravotní kontroly našich chovanců, případné léčby a zotavování). Spolu tedy činí 2500 Kč.
  • u Chovatelství a (výtvarné) pokusy z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku do fondu krmiva 500 Kč + příspěvku do fondu veterinární péče 150 Kč + příspěvku na chemický, ochranný a kreativní spotřební materiál 600 Kč. Spolu tedy činí 2500 Kč.
  • u Kreativní chovatel z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku do fondu krmiva 600 Kč + příspěvku na spotřební materiál 500 Kč + příspěvku do fondu veterinární péče 150 Kč. Spolu tedy činí 2500 Kč
  • u Kreativní botanika z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku do fondu krmiva 200 Kč + příspěvku na spotřební materiál 200 Kč + příspěvku na celoroční údržbu „zahrádky“ 350 Kč. Spolu tedy činí 2000 Kč
  • u Planetární architekt z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku na spotřební materiál 750 Kč. Spolu tedy činí 2000 Kč
  • u Tajemství říše rostlin 7-10 let z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku na spotřební materiál 450 Kč+ příspěvku na celoroční údržbu „zahrádky“ 300 Kč. Spolu tedy činí 2000 Kč
  • u Tajemství říše rostlin 10-13 let z účastnického poplatku 1250 Kč + příspěvku na spotřební materiál 600 Kč+ příspěvku na celoroční údržbu „zahrádky“ 650 Kč. Spolu tedy činí 2500 Kč
Kroužky v Letňanech zde! Začínáme 03.10.2022
Kroužky ve Vysočanech zde! Začínáme 03.10.2022
Jedna lekce kroužku trvá 60 nebo 90 minut podle typu kroužku. Zápis se provádí na jedno pololetí (15 kroužků), přičemž na kroužky druhého pololetí je přednostně povolena registrace účastníků z pololetí prvního.
🐍 Chovatelské kroužky (Mladý chovatel, Mladý zoolog, Mladý přírodovědec)

Chceš proniknout do světa zvířat a přírody v kůži chovatele nebo bádavého přírodovědce? Toužíš po poznatcích o životě různých druhů a skupin zvířat a o jejich roli v přírodě? Spolu s našimi lektory se budeme starat o naše zvířátka, naučíme se jak správně a bezpečně manipulovat s mnoha jejich druhy a postaráme se o všechny jejich potřeby. Poznáme prostředí, z něhož každé zvířátko pochází a naučíme se jejich život obohacovat pro ně správným způsobem.

Mladí zoologové se zanoří hlouběji do různých témat, které nám pomohou pochopit, jak svět našich chovanců a různých dalších zvířat funguje. Provádíme náročnější úkoly údržby klecí a terárií, věnujeme se náročnějším aktivitám zvířecí socializace a obohacení jejich života.

Mladí přírodovědci zabloudí do rozsáhlejšího světa přírodních věd, za hranice chovatelství. Vydáme se společně za poznáním a nadchneme se pro dokonalost přírody a zázraků evoluce. Zároveň se seznámíme s našimi zvířátky a s péčí o ně – to vše pod dohledem chovatelů a milovníků přírody.

🐍  Kreativní chovatel

Z části chovatel a z části kreativní kutil. Kroužek s lektorkou Kiki, kde se bude nejen naučně starat o naše chovance, ale také se děti naučí vyrábět spoustu zajímavých věcí, budou pracovat se všemožnými materiály a zjistí jak využít věci, které bychom jindy vyhodili do koše. Děti se mohou například těšit na vytváření zvířátek z korálků, malbu na plátěné tašky, zaměření se na ekologii pohledem kreativního jedince, nebo si zkusí vytvořit své vlastní zvíře dle jejich představ.

🐍  Chovatelství a (výtvarné) pokusy

Z části chovatel, z části badatel, z části kreativní kutil. Kroužek s lektorkami Áďou a Kiki se bude nejen naučně starat o naše chovance, ale také si páteční odpoledne obohatí chemickými pokusy a kreativními aktivitami nabitými přírodovědnými vědomostmi! Děti se mohou tešit například na vyrábění periodické tabulky prvků, prozkoumání ne-newtonovské kapaliny, vytváření zvířátek z korálků, nebo si zkusí práci s mikroskopem.

🔬 Planetární architekt

Geograficko-přírodovědný kroužek
Zajímá vás, jak se rodí hvězdy či které z nich vídáme na obloze? Jak vlastně z vesmíru vypadá naše planeta? Kde jsou na Zemi pouště nebo póly a jestli je na nich nějaký život?

Staňte se planetárními architekty a pojďte s námi hledat odpovědi nejen na tyto otázky, ale třeba si i vyrobit vlastní model sluneční soustavy, nakreslit pravou mapu nebo se podívat na některé z fantastických obyvatel naší planety pod mikroskopem!

🔬 Kreativní botanika

Vletíme do světa botaniky s pinzetou a lupou v ruce, s mikroskopem na stole, s herbářem a lisem připraveným do akce!  Prozkoumáme zajímavý svět rostlin všemi našimi smysly a zapojíme i kreativního ducha. Je masožravka opravdu masožravá? Co se stane když rostlině sebereme světlo? A přežije rostlina bez listů?

Čeká nás celoroční projekt zaměřený na pozorování proměn rostlin v přírodě. Koukneme se na ně pod mikroskopem, některé zkusíme poznat po čichu a některé ochutnáme. Zajímat nás bude nejenom kde jednotlivé druhy rostou a jak je poznáme, ale také to, čím nám mohou být prospěšné. Všechny poznatky propojíme s vyráběním a pokusíme se je tak uchovat nejen v hlavě ale i na papíře schované do obrazů a her.

Pozor! Nejspíš si po kurzu začnete mnohem víc všímat co kde roste a pokud budete chtít, může být i u vás doma trochu zeleněji.

🔬 Tajemství říše rostlin

Zajímá vás, co roste ve vašem okolí? Jak se rostliny vyvíjely? Proč neroste všude to samé? Je stromům v zimě zima? A jak se o přírodu kolem nás máme starat, aby v ní žilo hezky nejen nám, ale i zvířatům a rostlinám? Na kroužku…. se pod vedením studované botaničky vypravíme do fascinujícího světa zeleného světa, kde najdeme odpovědi na všechny otázky a mnohem víc! Povíme si o pokojových rostlinách, a jak to funguje v květinářství, vydáme se do zahrádek i sadů a nevynecháme ani vodní rostliny pro zapálené akvaristy. Naučíme se poznávat nejdůležitější druhy nejen naší přírody a vnímat krajinu jako krásný a jedinečný systém. Nemineme ani léčivky nebo rostliny, kterým je třeba se v kuchyni určitě vyhnout. Zkusíme si uvázat kytici, řízkovat africké fialky, nakreslit vědeckou ilustraci, pracovat s lupami, a třeba si i vypěstujeme vlastní rajčata nebo vyzkoušíme netradiční ovoce. Poznávání všemi smysly je zkrátka zaručeno, zábava a pestrý program je samozřejmostí – potřeba je jen chuť a nadšení. Tak co – jdete do toho s námi?

Pozastavené kroužky:

🔬 Vědecké kroužky (Objevuj a experimentuj)

Všude kolem nás probíhají procesy, které definuje chemie, fyzika a biologie a které se dají objevovat pomocí složitých pouček a vzorců. Věděli jste však, že to není jediná cesta, jak je pochopit? Náš kroužek  zaměřuje na různé vědecké experimenty, které budou mít za cíl přiblížit známé přírodní jevy, pochopit zákony fyziky a nahlédnout do tajuplného světa chemie. Stanou se z vás zkrátka vědci, jak mají být.

🚑 Záchranářské kroužky (První pomoc)

Jak mám ošetřit rány a zlomeniny? Jak popáleniny? A co když mě něco poštípá? To se dozvíte právě na našich kroužcích první pomoci! A nejen to. Klademe důraz na to, jak postupovat při úrazech a také na způsob, jak jim nejlépe předcházet. Pomalu krok za krokem projdeme s lektorkou Viktorií Rozmanovou postupy správného zdravotníka a ošetřovatele. Začneme jednoduchými postupy a nakonec skončíme těmi složitějšími. Mimoto vám zboříme mýty, které o první pomoci kolují.